{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
1.800 visninger | Oprettet:

Ammestop piller {{forumTopicSubject}}

Hej piger. Puha. Tror jeg er ved at nå til det jeg syntes er en svær beslutning. Jeg vil snart stoppe med at amme.
Jonathan er i nat blevet passet og har derfor ikke kunne amme jo så jeg havde egentlig sagt til mig selv at når han kom hjem igen og havde været væk fra brystet en nat så måtte det da være nemmere.
HA ! Da jeg stod op til morgen lignede mit ene bryst et virkelig stor silicone bryst dog fyldt med buler og aaaaaaaav for satan ( undskyld sproget) det gjorde nas. Jeg afleverede ham altså Kl 19 igår aftes så det var jo ikk mange mange timer siden det her.
Nå men jeg har selvfølgelig ikk en brystpumpe så jeg tog et ordentlig lag køkkenrul og så måtte jeg igang manuelt og da papirenet var så jeg kunne vride det tænkte jeg at nu var det da sådan nogenlunde tømt. Men nej nej. Jeg er ikke mere end lige landet i retten så gør det bare ondt igen. Og da jeg landede ved min mor for at hente Jonathan kunne jeg ikk have min arm normalt da der var knuder helt ind i armhulerne og Jonathan skulle jo selvfølgelig ikk lige ammes bare fordi jeg kom så jeg måtte smide en varmepude på i troen at det hjalp, det gjorde det ikke. Det eneste det gjorde var at min trøje nu var våd.
Jonathan er altså halvandet år og der er stadig så meget tilbage. Så tror jeg er nødt til at have noget der stopper det.
Er der nogen der har nogen erfaring med noget ?


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Plæneklipper vil ikke starte 1.000 kr.
  • Blotlæggelse af strømforsyning og etablering af stikkontakt 1.357 kr.
  • Dispose of 90% gasflaske 400 kr.
  • Korrekt montering af vaskemaskine 750 kr.
  • Grundig rens og fugning af chaussésten 700 kr.
  • Afmontering og montering af nyt armatur inkl hanen på den nye 400 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Ammestop piller
Kommentér på:
Ammestop piller

Annonce